6 pomysłów na zarabianie online

Czy jesteś mamą lub studentką? Czy masz dwadzieścia, trzydzieści lub czterdzieści lat i ciągle nie masz pomysłu na siebie? Na myśl przychodzi Ci zarabianie online także na swojej wiedzy, ale nie wiesz, na którą możliwość warto się zdecydować?

Zarabianie online na tym, na czym się znasz jest naprawdę kuszącą wizją. Pozwoli Ci godnie żyć, zmotywuje Cię do działania i dzięki niemu też będziesz mogła elastycznie pracować.  

Zanim opowiem Ci o tym, jak możesz pracować online, wyjaśnimy sobie jedno. Jeśli chcesz zarabiać, uzyskać konkretne wyniki, musisz pracować. Bez względu na to, czym się zajmiesz, droga którą wybierz nie będzie należeć do najłatwiejszych. Konkurujesz z tysiącami osób z tymi samymi usługami lub sklepami internetowymi. W tym artykule nie podpowiem Ci czym konkretnie powinnaś się zająć, ale przedstawię Ci 10 propozycji na zarabianie online. Który sposób powinnaś wybrać? O tym musisz już sama zdecydować.

1.   Zarabianie na usługach

Czy zauważyłaś, w jakim tempie rozwijają się sklepy internetowe? Pomyśl o tym, ile nowych możliwości powstaje przed tobą. Możesz zajmować się copywritingiem i tworzyć treści na strony internetowe np. opisy kategorii, produktów, treści na stronę główną czy wpisy na blogi firmowe. Jeśli potrafisz przygotowywać grafiki, możesz zająć się przygotowywaniem szablonów graficznych.    Jeżeli dodatkowo potrafisz obsługiwać konta w social mediach, montować filmy, wprowadzać produkty do sklepu internetowego, możesz pracować jako wirtualna asystentka.

Nie posiadasz takich umiejętności? W sieci znajdziesz wiele płatnych i bezpłatnych kursów, które nauczą Cię każdej z umiejętności, której potrzebujesz. Jeśli zdecydujesz się na świadczenie usług jako copywriter, grafik lub wirtualna asystentka (WA) przygotuj ofertę usług, cennik oraz portfolio i zacznij działać.

2.   Współpracuj z firmą MLM 

Drugim sposobem na zarabianie online jest współpraca z firmą MLM polega na sprzedaży produktów oraz budowaniu zespołu. Kiedyś kontakt z klientem lub członkiem zespołu odbywał się podczas spotkań osobistych. Teraz wszystkie działania prowadzi się przez Internet. Możesz skutecznie sprzedawać i rekrutować, prowadząc profile w mediach społecznościowych i udostępniać na nich treści w formie tekstów lub wideo. Możesz prowadzić także live’y. Obecnie jestem w zespole Oriflame.  Jeśli chciałabyś dołączyć do mojego zespołu napisz do mnie wiadomość na emaila lub na Messagerze. Co daje współpraca z firmą Oriflame? Oto najważniejsze korzyści:     

  • Przy odrobinie wysiłku możesz zbudować dochodowy biznes na lata
  • Możesz zarobić więcej niż pracując na etacie
  • Pracujesz w dowolnych godzinach
  • Rozwijasz się, ponieważ uczestniczysz w wielu szkoleniach
  • Nie musisz wymyślać strategii biznesu, w how –know jesteś wdrożona od samego początku.

3.   Zarabiaj na blogu

Jeśli czujesz, że masz lekkie pióro albo po prostu lubisz pisać, prowadź bloga. Nie musisz być ekspertem w danej dziedzinie, aby prowadzić bloga. Wystarczy, że będziesz dzielić się swoim unikalnym spojrzeniem na wybrany temat. W zależności od branży możesz spotkać się z mniejszą lub większą konkurencją, ale nie przejmuj się tym.

Martwisz się, że formaty wideo zdominowały teksty? Pamiętaj o tym o tym, że wyszukiwarka Google jest jedną z najpopula rniejszych, a tworzenie wpisów będzie służyć pozycjonowaniu. A filmy możesz wykorzystać do promowania swoich artykułów. Jak możesz zarabiać na blogu?

  • Promuj i sprzedawaj swoje produkty
  • Promuj różne produkty za pomocą linka afilacyjnego (tzw. afilacja)
  • Współpracuj z markami np. pisząc recenzje produktów
  • Pisz i publikuj artykuły sponsorowane
  • Publikując reklamy np. z AdSense od Google

4.   Zarabianie na własnych produktach

Sprzedaż własnych produktów i usług jest moim ulubionym sposobem zarabiania przez Internet.  Od dłuższego czasu interesuję się tym, jak je przygotować, jaka powinna być ich zawartość oraz jak je promować.  Możesz tworzyć ebooki, kursy online długie, krótkie w formie video, audio oraz tekstowej. Pierwszym krokiem, który powinnaś podjąć przed stworzeniem własnego produktu cyfrowego jest zbadanie grupy docelowej, konkurencji i problemów z którymi zmagają się twoi klienci.  Następnie przygotuj konspekt kursu lub ebooka i zajmij się jego sprzedażą.

5.   Prowadź konsultacje

Popularnym produktem, dzięki któremu możesz zarabiać na swojej wiedzy są konsultacje. Możesz prowadzić je zdalnie za pomocą narzędzi do tego dedykowanych np. zoom lub skype’a. Pierwsi klienci mogą płacić przelewy na konto. Z czasem możesz wiele automatyzacji np. szybkie przelewy czy kalendarz do umawiania spotkań. Jeśli chcesz sprzedawać konsultacje, musisz być aktywny w social mediach, prowadź blog lub podcast, daj się ludziom poznać.

6.  Sklep online z produktami fizycznymi

Jeśli masz pomysł i znalazłaś niszę, zajmij się prowadzeniem własnego sklepu internetowego. Możesz go stworzyć samodzielnie lub skorzystać z oferty jednej z platform np., shoper.pl. Prowadząc swój sklep online możesz sprzedawać produkty innych marek.

Oto 6 pomysłów, dzięki którym zarobisz na swojej wiedzy. Mam nadzieję, że któryś zainspirował Cię do działania. Daj znać w komentarzu, który sposób zarabiania online wybierasz. Napisz także, jeśli znasz inne sposoby na zarabianie w sieci.

Koniecznie zapoznaj się z naszym poprzednim wpisem Zacznij od wizji przyszłości i polub fanpage.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart